Raduje się serce - polskie pieśni patriotyczne

Polskie pieśni patriotyczne na chór mieszany a capella w aranżacji Edwarda Kulikowskiego

Raduje okladka

Już w lutym...

W setną rocznicę odzyskania niepodległości prezentujemy polskie pieśni patriotyczne na chór mieszany a capella w aranżacji Edwarda Kulikowskiego

Profesor Edward Kulikowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie i Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Profesor Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Od  roku jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku.
Jest autorem wielu opracowan chóralnych wykonywanych przez zespół oraz kompozytorem szeregu utworów o tematyce religijnej przeznaczonych na chór a cappella.
Od  roku współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską – Europejskim Centrum Sztuki. W ramach tej współpracy przygotował i poprowadził wiele koncertów m.in. Oratorium na Boże Narodzenie Jana Sebastiana Bacha, Te Deum Laudamus Georga Fryderyka Haendla, Msza nelsońska Józefa Haydna, Msza C-dur Ludwiga van Beethovena; Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta, Giuseppe Verdiego, Johanna Brahmsa oraz Gabriela Faure; Missa pro Pace Wojciecha Kilara, a takze Carmen Georges’a Bizeta i  Symfonie Ludwiga van Beethovena. Pod jego kierownictwem Chór Akademicki  Uniwersytetu w Białymstoku koncertował niemal w całej Europie oraz wystepował na wielu prestizowych konkursach i festiwalach chóralnych. Jest laureatem Brazowego (2006) i Srebrnego Medalu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej „Gloria Artis” (2016).

raduje2 raduje3

FirmaGodna2018